Warsztat „Mindfulness dla psychoterapeutów” to intensywny program szkoleniowy, skierowany do psychoterapeutów praktykujących indywidualnie lub grupowo. Celem warsztatu jest wprowadzenie uczestników w świat uważności oraz zapewnienie narzędzi, które pozwolą im na integrację praktyk uważności ze sposobem w jaki pracuje dana osoba.
Warsztat składa się z różnych modułów, w tym wykładów teoretycznych, ćwiczeń praktycznych, a także dyskusji i refleksji grupowej.
Uczestnicy będą mieli okazję eksplorować, jak uważność może być zapraszana do pracy psychoterapeutycznej, w tym jak pomóc klientowi w nawiązywaniu kontaktu z własnym ciałem i emocjami, oraz jak uważność może być pomocna dla samego terapeuty, pomagając jemu/ jej/ im uniknąć wypalenia zawodowego.
Podczas warsztatu, uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć praktyki uważności, oraz poznać mechanizmy stojące za MBI (MIndfulness Based Interventions) co pozwoli im na lepsze zrozumienie praktyki i zastosowanie jej w swojej pracy z klientami.
Warsztat „Mindfulness dla psychoterapeutów” jest naszym zdaniem cennym elementem szkolenia psychoterapeutów humanistyczno doświadczeniowych – dając im empiryczne metody rozwijania większej świadomości fenomenologii własnej oraz klienta.
24 stycznia (piątek) 9 -19
25 stycznia (sobota) 9 – 19
26 stycznia (niedziela) 10 – 15
„Mindfulness dla psychoterapeutów” dedykowany jest wszystkim psychoterapeutom (niezależnie od modalności) pragnącym poszerzyć swoje zrozumienie oraz doświadczenie praktyki uważności (Mindfulness).
Szczególnie pożyteczny może być on dla osób:
chcących poznać czym jest uważność
zainteresowanych zaproszeniem praktyki uważności do pracy psychoterapeutycznej
chcących pogłębiać swój kontakt z ciałem
chcących poznać MBI (Mindfulness Based Interventions) – interwencje oparte o Mindfulness
zainteresowanych poznaniem dobrych praktyk w obszarze uważności w pracy psychoterapeuty
szukających integracji uważności i praktyk psychoterapeutycznych w pracy własnej
zainteresowanych poznaniem czym jest Trauma Preventive Mindfulness, czyli jak zapraszać uważność do sesji psychoterapeutycznych unikając retramautyzacji
chcących zacząć swoją przygodę z medytacją, lub ją rozwijać
Kurs będziemy starali się prowadzić niespiesznie i bardzo medytacyjnie.
Teorii będzie około 30 – 40 % na 60 – 70 % praktyki. Uważność jest nierozdzielnie związana z obszarem współczucia i delikatności i tak właśnie będziemy starali się podchodzić do naszego doświadczenia, które będzie pojawiać się w ciągu trzech dni naszego spotkania.
Trzeciego dnia (niedziela), będzie mniej cześci wykładowej, za to bardzo dużo medytacyjnej. Przez 3 godziny będziemy praktykowali w milczeniu praktyki poznane przez dwa wcześniejsze dni.
Koszt: 900 zł + 500 zł zaliczki
Ostatecznym potwierdzeniem miejsca jest wpłata zaliczki na numer konta podany w mailu po rejestracji. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na dwie raty.
Jeśli potrzebujesz faktury, podaj dane w formularzu zgłoszeniowym. Warsztat spełnia wymogi warsztatów potrzebnych do certyfikatu EAGT/ PTPG. Jeśli miałabyś/ miałbyś/mielibyście jakieś pytania – zadzwoń do nas (+48 696 666 093), lub napisz info@mindfulnessinside.com. Warsztat odbywa się w naszym miejscu na ulicy Elektoralnej 13 w Warszawie.
Warsztat jest prowadzony przez Sylwię Plich oraz Jakuba Babij. Oboje jesteśmy psychoterapeutami Gestalt, oraz nauczycielami Mindfulness. Uważności uczymy od 9 lat, pracując z grupami, osobami indywidualnymi, oraz organizacjami. Wykładamy uważnośc w ramach praktyk prowadzonych na warszawskim uniwersytecie SWPS. W ostatnim czasie pracujemy bardzo dużo z osobami ze środowisk pomocowych (psyholodzy, psychoterapeuci, personel medyczny, pracownicy domów dziecka.
Każde z nas, zaczęło praktykować uważność ponad dwadzieścia lat temu za pośrednictwem buddyzmu tybetańskiego, aby w pewnym momencie trafić na Mindfulness i zawrócić do buddyzmu sekularnego (Stephen Batchelor). W życiu prywatnym od 12 lat jesteśmy parą i mieszkamy w Warszawie.
Jest to jeden z nielicznych warsztatów prowadzony jednocześnie przez dwóch nauczycieli Mindfulness, którzy są psychoterapeutami Gestalt, akredyowanymi w EAGT, oraz pracującymi aktywnie w obu obszarach od 2013 roku.
W codziennej pracy łączymy psychoterapię Gestalt z uważnością, starając się pracować w sposób relacyjny i towarzyszący klientowi.
W swojej pracy bazujemy na standardach etycznych wytyczonych przez UK Network for Mindfulness – Based Teachers, oraz na wytycznych PTPG, oraz EAGT