Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mindfulness dla psychoterapeutów

22 września @ 9:00 am - 24 września @ 9:00 am

Zapisz się

22 września @ 9:00 am 24 września @ 9:00 am

O czym jest ten warsztat?

Warsztat „Mindfulness dla psychoterapeutów” to intensywny program szkoleniowy, skierowany do psychoterapeutów praktykujących indywidualnie lub grupowo. Celem warsztatu jest wprowadzenie uczestników w świat uważności oraz zapewnienie narzędzi, które pozwolą im na integrację praktyk uważności ze sposobem w jaki pracuje dana osoba.

Warsztat składa się z różnych modułów, w tym wykładów teoretycznych, ćwiczeń praktycznych, a także dyskusji i refleksji grupowej.

Uczestnicy będą mieli okazję eksplorować, jak uważność może być zapraszana do pracy psychoterapeutycznej, w tym jak pomóc klientowi w nawiązywaniu kontaktu z własnym ciałem i emocjami, oraz jak uważność może być pomocna dla samego terapeuty, pomagając jemu/ jej/ im uniknąć wypalenia zawodowego.

Podczas warsztatu, uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć praktyki uważności, oraz poznać mechanizmy stojące za MBI (MIndfulness Based Interventions) co pozwoli im na lepsze zrozumienie praktyki i zastosowanie jej w swojej pracy z klientami.

Warsztat „Mindfulness dla psychoterapeutów” jest naszym zdaniem cennym elementem szkolenia psychoterapeutów humanistyczno doświadczeniowych – dając im empiryczne metody rozwijania większej świadomości fenomenologii własnej oraz klienta.

Plan warsztatu

22 września (piątek) 9 -19

23 września (sobota) 9 – 19

24 września (niedziela) 10 – 15

Dla kogo jest ten warsztat?

„Mindfulness dla psychoterapeutów” dedykowany jest wszystkim psychoterapeutom (niezależnie od modalności) pragnącym poszerzyć swoje zrozumienie oraz doświadczenie praktyki uważności (Mindfulness).

Szczególnie pożyteczny może być on dla osób:

chcących poznać czym jest uważność
zainteresowanych zaproszeniem praktyki uważności do pracy psychoterapeutycznej
chcących pogłębiać swój kontakt z ciałem
chcących poznać MBI (Mindfulness Based Interventions) – interwencje oparte o Mindfulness
zainteresowanych poznaniem dobrych praktyk w obszarze uważności w pracy psychoterapeuty
szukających integracji uważności i praktyk psychoterapeutycznych w pracy własnej
zainteresowanych poznaniem czym jest Trauma Preventive Mindfulness, czyli jak zapraszać uważność do sesji psychoterapeutycznych unikając retramautyzacji
chcących zacząć swoją przygodę z medytacją, lub ją rozwijać

Kurs będziemy starali się prowadzić niespiesznie i bardzo medytacyjnie.

Teorii będzie około 30 – 40 % na 60 – 70 % praktyki. Uważność jest nierozdzielnie związana z obszarem współczucia i delikatności i tak właśnie będziemy starali się podchodzić do naszego doświadczenia, które będzie pojawiać się w ciągu trzech dni naszego spotkania.

Trzeciego dnia (niedziela), będzie mniej cześci wykładowej, za to bardzo dużo medytacyjnej. Przez 3 godziny będziemy praktykowali w milczeniu praktyki poznane przez dwa wcześniejsze dni.

Jak zapisać się na warsztat?

Koszt: 1000 zł + 500 zł zaliczki

  • wypełnij formularz zgłoszeniowy
  • https://forms.gle/Cnkt5HzF4YpTLy837
  • poczekaj na meil z potwierdzeniem
  • dokonaj wpłaty zaliczki (500 PLN) w ciągu 5 dni od momentu przyjęcia zgłoszenia
  • wpłatę reszty kwoty dokonaj do 10 września 2023

Ostatecznym potwierdzeniem miejsca jest wpłata zaliczki na numer konta podany w mailu po rejestracji. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na dwie raty.

Jeśli potrzebujesz faktury, podaj dane w formularzu zgłoszeniowym. Warsztat spełnia wymogi warsztatów potrzebnych do certyfikatu EAGT/ PTPG. Jeśli miałabyś/ miałbyś/mielibyście jakieś pytania – zadzwoń do nas (+48 696 666 093), lub napisz info@mindfulnessinside.com. Warsztat odbywa się w naszym miejscu na ulicy Elektoralnej 13 w Warszawie.

O prowadzących

uwazność dla psychoterapeutów

Warsztat jest prowadzony przez Sylwię Plich oraz Jakuba Babij. Oboje jesteśmy psychoterapeutami Gestalt, oraz nauczycielami Mindfulness. Uważności uczymy od 9 lat, pracując z grupami, osobami indywidualnymi, oraz organizacjami. Wykładamy uważnośc w ramach praktyk prowadzonych na warszawskim uniwersytecie SWPS. W ostatnim czasie pracujemy bardzo dużo z osobami ze środowisk pomocowych (psyholodzy, psychoterapeuci, personel medyczny, pracownicy domów dziecka.


Każde z nas, zaczęło praktykować uważność ponad dwadzieścia lat temu za pośrednictwem buddyzmu tybetańskiego, aby w pewnym momencie trafić na Mindfulness i zawrócić do buddyzmu sekularnego (Stephen Batchelor). W życiu prywatnym od 10 lat jesteśmy parą i mieszkamy w Warszawie.

Jest to jeden z nielicznych warsztatów prowadzony jednocześnie przez dwóch nauczycieli Mindfulness, którzy są psychoterapeutami Gestalt, akredyowanymi w EAGT, oraz pracującymi aktywnie w obu obszarach od 2013 roku.

W codziennej pracy łączymy psychoterapię Gestalt z uważnością, starając się pracować w sposób relacyjny i towarzyszący klientowi.

W swojej pracy bazujemy na standardach etycznych wytyczonych przez UK Network for Mindfulness – Based Teachers, oraz na wytycznych PTPG, oraz EAGT

Zapisz się