Psychoterapia Gestalt Warszawa - Psychoterapeuta J. Babij - metody
16440
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16440,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

O MNIE

Jestem psychoterapeutą i nauczycielem Mindfulness. Pracuję w języku polskim i angielskim. Posiadam doświadczenie pracy z osobami doświadczającymi depresji, lęków, nerwic, problemów psychosomatycznych,  żałoby po utracie bliskiej osoby, zaburzeń osobowości, problemów z regulacją emocji oraz doświadczeń traumatycznych.

 

W ostatnim czasie pracuję dużo z klientami doświadczającymi wypalenia zawodowego, cierpiącymi z powodu stresu chronicznego lub próbującymi uporać się z traumami, których doświadczali podczas różnych okresów swego życia.

Sposób pracy

Moje główne podejście to psychoterapia Gestalt, ale jestem zwolennikiem integracji różnych podejść w psychoterapii. W swojej pracy korzystam swobodnie z takich podejść terapeutycznych jak DBT (Dialektyczna Terapia Behawioralna), MBCT (Terapia Poznawcza Oparta na Uważności), EMDR (Eye Movement Desensitization & Reprocessing). Jeżeli chcesz poczytać więcej o psychoterapii Gestalt, zapraszam Cię tutaj.

 

Sesje terapeutyczne odbywają się raz w tygodniu i trwają 50 minut.

 

W trakcie ich trwania mogę zadawać Ci różne pytania. Nie masz obowiązku odpowiadania na nie. Od Ciebie zależy to, czym się ze mną podzielisz, a co zostawisz dla siebie.

 

Wszystko, o czym rozmawiamy w trakcie sesji, pozostaje poufne.  

 

Odwołanie sesji w czasie krótszym niż 48 godzin przed umówioną sesją wiąże się z pełną opłatą za sesję.

 

Maile i telefon odbieram w dni powszednie w godzinach 10-20. Jeżeli nie mogę odebrać, oddzwaniam.

 

PIERWSZA SESJA

Pierwsze spotkanie lub lub pierwsze spotkania ( do trzech) służą określeniu obszaru nad którym będziesz pracował na sesji. Podczas nich zawierany jest kontrakt terapeutyczny, który dotyczy warunków formalnych, oraz celów terapii.
 
Czasem podejmując decyzję o terapii, nie zawsze musisz wiedzieć lub czuć się co jest przyczyną problemów, lub napięcia. Pierwsze spotkania służą też temu, żebyś mógł zaobserwować co byłoby dobrym obszarem do pracy i rozwoju. 
 

WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE

Ukończyłem czteroletnie całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii w Szkole Trenerów  i Psychoterapeutów Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie, akredytowanym przez EAP (Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii)  i EAGT (Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt). Posiadam certyfikat European Association of Gestalt Therapy, zrzeszającej europejskich psychoterapeutów pracujących w podejściu Gestalt. Szkolenie nauczycielskie Mindfulness ukończyłem w ramach Mindful Academy z siedzibą w Solterreno w Hiszpanii. Aktualnie uczę sie podejścia MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) w Oxford Mindfulness Centre, będącego częścią Uniwersytetu w Oxfordzie.

 

Swoje doświadczenie kliniczne zdobywałem w ramach Kliniki Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, oraz Wojewódzkiego Szpitalu Psychiatrycznego w Złotoryi w 2016 roku.

 

Pewną część mojej pracy zajmuje praca z traumą, stresem chronicznym oraz regulacją emocji, dlatego chcąc poszerzać swoje kwalifikacje w ostatnich latach brałem w specjalistycznych szkoleniach z tego obszaru.

2021 „Rany duszy, ból ciała – EMDR w terapii zaburzeń psychosomatycznych i bólu”, dr Elisa Faretta, PTT EMDR, Online.

 

2020 „Wprowadzenie do Somatic Experiencing®” (SE-Intro), Instytut Terapii Psychosomatycznej, Online.

2020 E-GESTALT: jak współtworzyć ucieleśnioną relacyjność w sytuacji wirtualnej, Jacek Panster, Online.

2020 Kindness, compassion, joy, and equanimity, Rebbeca Crane, Bangor University, Online

2020 Healing trauma through Yoga, Center for Trauma and Embodiment, Boston, Online.

 

2019 C in MBCT (MBCT Teacher training), Oxford Mindfulness Centre & Centro Português de Mindfulness, Porto.

2019 Research and Evaluation, (MBCT Teacher training), Oxford Mindfulness Centre & Centro Português de Mindfulness, Porto.

2019 Working with the groups in MBCT (MBCT Teacher training), Oxford Mindfulness Centre. Oxford.

2019 Buddhist Psychology in MBCT (MBCT Teacher training), Oxford Mindfulness Centre. Oxford.

2019 Orientation & Assessment, and Ethics Masterclass (MBCT Teacher training), Oxford Mindfulness Centre. Oxford.

2019 Teachers Training MBCT – module 4, Oxford Mindfulness Centre. Oxford.

2019 Enquiry in MBCT Masterclass (MBCT Teacher training), Oxford Mindfulness Centre. Oxford.

2019 Psychoterapia akceptacji i zaangażowania (ACT) w żałobie – warsztat z Dr Ray Oven, Uczę się ACT, Online.

 

2018 Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej: Wprowadzenie do pięciu zasad FAP – warsztat z Dr Matthew Menayasa-Skintem, Uczę się ACT, Online.

2018 Sztuka podejmowania działania – lekcje z japońskiej psychologii. Psychoterapia Morita i Naikan – warsztat z Greggiem Krech, ToDo Institute, Warszawa.

2018 Oxford Summer School, Oxford Mindfulness Centre. Oxford.

2018 Teachers Training MBCT – module 1 & 2, Oxford Mindfulness Centre. Oxford

 

2017 Trening terapeutyczny w ujęciu Gestalt z Arye Bursztyn, Instytut Gestalt Kraków.

2017 Dialektyczna Terapia Behawioralna – warsztat z profesorem Martinem Bohusem, Polskie Towarzystwo Psychoterapii Dialektyczno-Behawioralnej, Warszawa.

 

2016 EMDR Level 1 (Eye Movement Desensitization & Reprocessing) – szkolenie, Warszawa

2015 – … TRE (Trauma Release Exercise) – szkolenie certyfikacyjne – w trakcie, TRE Polska, Wrocław
2015 Warsztat pracy z traumą z elementami EMDR, Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt, Kraków